دولت ترامپ 37 پناه جوی کامبوج را پس از 40 سال از آمریکا اخراج کرد

دولت آمریکا 37 کامبوجی را که حدود 40 سال پیش به این کشور مهاجرت نموده بودند از آمریکا اخراج کرد.

دولت ترامپ 37 پناه جوی کامبوج را پس از 40 سال از آمریکا اخراج کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آمریکا 37 کامبوجی را که در دهه 1970 و در پی قتل عام ها در این کشور آسیایی به آمریکا پناهنده شده بودند به کشورشان بازگرداند.

بین سال های 1975 تا 1979 و در پی جنگ و کشتارها در کامبوج که بر اساس گزارش ها تا 2 میلیون نفر به دلیل جنگ و گرسنگی جان خود را از دست دادند، هزاران کامبوجی به آمریکا گریخته بودند.

در پی قوانین جدید مهاجرتی در دوران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، بعضی از کامبوجی ها که بخش عمده ای از زندگی خود را در آمریکا سپری نموده اند به کشورشان بازگردانده شدند.

هان سن نخست وزیر کامبوج با انتقاد از سیاست های مهارتی جدید آمریکا در اخراج کامبوجی ها از این کشور گفت که این سیاست باعث جدایی خانواده ها و اجبار آنها به ترک آمریکا شده است.

بر اساس آمار ارائه شده تواسط اداره گمرک و مهاجرت آمریکا، در حال حاضر 1900 کامبوجی دیگر در صف اخراج از آمریکا قرار دارند.

دولت ترامپ پیشتر نیز بر اساس بخشی از کوشش ها برای محدود کردن مهاجرت به آمریکا، هزاران ویتنامی و کامبوجی را که سوابق مجرمانه داشتند از کشور اخراج کرد.

دولت کنونی آمریکا موضوع مهاجرت غیرقانونی به این کشور را در مرکز برنامه های خود قرار داده و این موضوع را نیز در صدر شعارهای تبلیغاتی خود برای انتخابات سال 2020 گنجانده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دولت ترامپ 37 پناه جوی کامبوج را پس از 40 سال از آمریکا اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ترامپ 37 پناه جوی کامبوج را پس از 40 سال از آمریکا اخراج کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید